تبلیغات
آموزش نرم افزارهای طراحی - آموزش فتوشاپ - ابزار رنگ پاش
 
آموزش نرم افزارهای طراحی
آموزش فتوشاپ - آموزش کورل دراو - آموزش فلش - آموزش ایلوستریتور - آموزش ایندیزاین
درباره وبلاگ


این وبلاگ برای آموزش نرم افزارهای طراحی به دوستای عزیزم ایجاد شده. برای آموزش پیشرفته تر کلاس خصوصی هم داریم. امیدوارم این وبلاگ برای دوستای خوبم که دنبال یادگیری هستن مفید باشه.

مدیر وبلاگ : غزل
نویسندگان
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
سه شنبه 7 شهریور 1391 :: نویسنده : غزل
ابزار رنگ پاش Airbrush :

این ابزار ( همان طور كه از نامش پیداست ) رنگ یا ( پیكسل ها ) را روی بوم می پاشد و همانند یك رنگ پاش واقعی عمل میكند . یعنی برای پاشیدن رنگ از هوای فشرده در افشانك قابل تنظیم استفاده میكند . رنگ پاش ، لبه های رنگ را پخش می نماید كه در اینصورت می توانید بر سرعت استفاده از رنگ نظارت داشته باشید . سرعت آن را بر مبنای جریان مداوم یا محو شدن در مدتی معین تنظیم كنید .

این قلم مو را با فشارها ، اندازه ها و شكل های متفاوت آزمایش نمائید .

به خاطر داشته باشید ، اگر ابزار رنگ پاش را به مدت طولانی در یك نقطه نگه دارید ، رنگ ، بیشتر اشباع شده و تیره تر میگردد .
نكته :

قبل از ترسیم ابتدا سرقلم موردنظر را از جدول Brush انتخاب كنید و همچنین رنگ موردنظر را برای Foreground تنظیم كنید . زیرا ابزارهای ترسیمی، رنگ F.g را پیش فرض می گیرند .

چنانچه در Option این ابزار ، گزینة Dissolve را از پنجرة Blending انتخاب كنیم ، در هنگام ترسیم رنگ را به حالت پودر می پاشد .

گزینة Pressure : شدت انتشار رنگ را نشان می دهد . مقداری بین 0 تا 100 می پذیرد ، هر چه عدد آن به 100 نزدیكتر باشد ، تراكم رنگ بیشتر است .

ابزار قلم موی نقاشی Paintbrush :

ابزار قلموی نقاشی Paintbrush ، نیز مانند ابزار Airbrush عمل میكند . برای انتخاب آن كلید B را از روی صفحه كلید انتخاب می كنیم یا ابزار مربوطه را از جعبة ابزار انتخاب میكنیم . تنها تفاوت آن با ابزار Airbrush در این است كه ابزار Paintbrush رنگ را به طور یكنواخت اعمال میكند . این بدان معناست كه اگر دكمة چپ ماوس را در نقطه ای نگاه دارید. رنگ به طور مداوم روی بوم نمی ریزد .

در صورتی كه بخواهیم یك خط صاف عمودی یا افقی بوسیلة این ابزار ترسیم كنیم . باید در هنگام رسم خط كلید Shift را پائین نگه داریم .

گزینه های مربوط به Option این ابزار :

این گزینه ها میزان كدر بودن و یا شفافیت ابزار ترسیمی را نشان میدهد و عددی بین صفر تا 100 را می پذیرد . هر چه مقدار عددی آن به 100 نزدیكتر باشد رنگ پررنگتر میشود و هر چه این عدد به صفر نزدیكتر شود رنگ بی رنگتر خواهد شد .

Wet Edge :

Wet Edge که به معنای لبه ی خیس می باشد ، چنانچه این گزینه فعال باشد لبه های ترسیم به حالت خیس درمی آید .

زیرمجموعة دوم این ابزار نیز یكی دیگر از ابزارهای ترسیمی می باشد . اگر دقت كنید سرقلم های مربوط به این ابزار همگی سخت می باشند . با انتخاب سرقلم مناسب و تنظیم رنگ F.g خطوطی كه می خواهیم ، می توانیم با این ابزار ترسیم كنیم .

ابزار مداد ، در Option خود دارای گزینة منحصر به فردی می باشد .

گزینة Auto Eraser : هنگامیكه این قسمت را فعال كنید هر بار كه ماوس را روی بخشی از بوم بكشید ( در صورتی كه قبلاً یك خط مدادی روی آن رسم شده باشد ) ابزار مداد شما تبدیل به پاك كن شده و تا زمانی كه دكمة ماوس را رها نكرده اید به پاك كردن خود ادامه می دهد.

ساختن سرقلم از یك تصویر :

برای ساختن سرقلم از یک تصویر لازم است که مراحل زیر طی شود :
1-ابتدا محدوده مورد نظر را به وسیله ابزار ماركی چهارگوش انتخاب می كنیم

2-از منوی Edit گزینه Define Brush را انتخاب می كنیم. بدین ترتیب كادری باز می شود كه در آن نام سرقلم را تایپ می كنیم و Ok می كنیم.

3-حالا كافیست یكی از ابزار های ترسیمی نظیر Air Brush یا Paint Brush را انتخاب کنیم . سپس سرقلم ساخته شده را انتخاب می كنیم و روی فایل جدید یك بار كلیك می كنیم.

منبع:
http://forum.gigapars.com/%D8%A8%D8%AD%D8%AB-%D8%B9%D9%85%D9%88%D9%85%DB%8C-%D9%BE%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%85%D9%88%D9%86-%D9%87%D9%86%D8%B1%D8%8C-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%DA%A9-6/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%A7%D8%A8%D8%AA%D8%AF%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-photoshop-835/
نوع مطلب : آموزش فتوشاپ، 
برچسب ها : فتوشاپ، در فتوشاپ، آموزش فتوشاپ، ابزار رنگ پاش، تنظیمات، تصویر، سرقلم، 
   
دریافت کد جملات تصادفی

دریافت کد جملات تصادفی