تبلیغات
آموزش نرم افزارهای طراحی - تنظیمات صفحه در کورل دراو
 
آموزش نرم افزارهای طراحی
آموزش فتوشاپ - آموزش کورل دراو - آموزش فلش - آموزش ایلوستریتور - آموزش ایندیزاین
درباره وبلاگ


این وبلاگ برای آموزش نرم افزارهای طراحی به دوستای عزیزم ایجاد شده. برای آموزش پیشرفته تر کلاس خصوصی هم داریم. امیدوارم این وبلاگ برای دوستای خوبم که دنبال یادگیری هستن مفید باشه.

مدیر وبلاگ : غزل
نویسندگان
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
شنبه 11 آذر 1391 :: نویسنده : غزل

تنظیمات صفحه (Booklet)
ابتدا به مسیر Layout> Page Setup بروید. حالا پنجره Options باز می شود. از لیست Options گزینه های Page و سپس Layout را انتخاب کنید.

تنظیمات صفحه در کورل دراو

حالا از لیست Layout گزینه booklet را انتخاب و تنظیمات موجود در تصویر را اعمال نمایید. سپس گزینه Facing Pages را فعال کنید (این یعنی پشت و روی صفحات چاپ شود)

تنظیمات booklet در کورل دراو

در این مرحله باید برای Booklet سایز صفحه در نظر بگیریم. برای این کار از لیست options گزینه Page Size را انتخاب کرده و آن را در حالت Landscape>Letter قرار می دهیم.

سایز صفحه در کورل دراو

یک کتابچه کوچک (booklet) از این نوع با تا کردن یک صفحه با سایز نامه (letter) از وسط، صفحات 8.5x5.5 را تشکیل می دهد، بنابراین جهت صفحه را باید در حالت landscape قرار دهیم. روی دکمه OK کلیک کنید تا به سند برگردیم. تعداد صفحاتی را که در نظر دارید وارد کنید، اما تعداد این صفحات باید از ضرایب عدد 4 باشد چون صفحات پشت و رو هستند. به یاد داشته باشید که هر صفحه ای که روی صفحه قرار دارد هنگامی که چاپ می شود فقط نیمی از یک صفحه را پوشش می دهد. توجه می کنید که در تصویر زیر Paperدر حالت Letter یا سایز 8.5x11 تنظیم شده است، اما خط کش هنوز مقدار 8.5x5.5 را نشان می دهد.

تنظیمات سایز صفحه در کورا دراو

تنظیمات Label
به مسیر Layout> Page Setup بروید. از پنجره Options گزینه Labels را از پنجره Size انتخاب کنید. حالا Label Type را انتخاب کنید. روی علامت + کنار نام لیبل کلیک کنید تا انواع لیبل های موجود را مشاهده کنید. شماره محصول لیبل خود را مشخص کنید.

تنظیمات Label در کورل دراو
تنظیمات Label کورل دراو

سفارشی کردن لیبل ها
روی دکمه Customize Label کلیک کنید. شما می توانید Label Size و Page Margins و Gutters و تعداد سطرها و ستون هایی را که روی یک صفحه چاپ خواهد شد را تنظیم کنید. این معمولا برای تنظیم کردن حاشیه های مختلف در چاپگرها و یا هنگامی که قادر به پیدا کردن مدل لیبل مورد نظر خود نیستید مورد استفاده قرار می گیرد.

سفارشی کردن لیبل ها در کورل دراو

ساخت لیبل
روی OK کلیک کنید تا به محیط کار باز گردید. حالا یک لیبل به نمایش در آمده است. به سایز صفحه که توسط خط کش نشان داده شده توجه کنید، می بینید که سایز صفحه برابر سایز لیبل است. (در این مثال 2x4). هنگام چاپ ، اطلاعات روی لیبل مطابق تنظیماتی که در پنجره Options مشخص کردید روی همه لیبل ها تکرار می شوند.

ساخت لیبل در کورل دراو

تنظیم پس زمینه صفحه

باز کردن پنجره Options

تنظیم پس زمینه صفحه می تواند رنگ و یا پترن صفحه را تحت تاثیر قرار دهد. شما می توانید انتخاب کنید که پترن چاپ و export شود یا نه. به مسیر Layout> Page Setup بروید. حالا پنجره Options باز خواهد شد. گزینه Background را از لیست انتخاب کنید

تنظیم پس زمینه صفحه کورل دراو

ایجاد یک پس زمینه Solid
گزینه Solid را انتخاب کرده و روی منوی رنگ کلیک کرده و یکی از رنگ ها را انتخاب کنید. می توانید برای انتخاب رنگ هایی غیر از رنگ های موجود روی گزینه Other کلیک کنید تا همه رنگ های موجود در CorelDraw را مشاهده کنید. رنگی که انتخاب می کنید به منوی رنگ اضافه می شود.

 ایجاد پس زمینه Solid در کورل دراو

ایجاد پس زمینه پترن دار
روی گزینه Bitmap کلیک و Browse را انتخاب کنید تا بتوانید پترن مورد نظر خود را برای پس زمینه انتخاب کنید. لیست Files of Type انواع فایل هایی را که می توانید برای پس زمینه استفاده کنید را نشان می دهد. فایل مورد نظر خود را انتخاب و روی Open کلیک کنید. حالا روی دکمه OK کلیک کرده تا به سند اصلی خود که حالا دارای یک پس زمینه است بازگردید.

ایجاد پس زمینه پترن دار در کورا دراو

سفارشی کردن پس زمینه پترن دار
پنجره Options را باز کزده (مثل مرحله1). پس زمینه پترن دار هنوز در حالت انتخاب قرار دارد و نام فایل در قسمت Source لیست شده است. اگر فایل پس زمینه بزرگ است، می توانید انتخاب کنید که فایل خارج از سند لینک شود. روی گزینه Linked در قسمت Source کلیک کنید. شما می توانید به صورت دستی سایزی را برای تکرار پس زمینه مشخص کنید، اگر چه این کار در بیشتر موارد توصیه نمی شود. بهتر است پترن خود را قبل از وارد کردن آن به عنوان یک پس زمینه تنظیم کنید.

سفارشی کردن پس زمینه پترن دار در کورل دراو

چاپ با یک پس زمینه
گزینه Print and Export Background را فعال کنید تا printing and export for your background غیر فعال شود. شما می توانید پترن یا رنگی را هنگام کار مشاهده کنید، اما این قابل چاپ نخواهد بود و همراه پس زمینه export نخواهد شد.

چاپ با یک پس زمینه در کورل دراو

کار با پس زمینه
وقتی شما یک پس زمینه مشخص می کنید، این پس زمینه روی هر صفحه از سند اعمال می شود. شما نمی توانید پس زمینه را درون سند ویرایش کنید. پس زمینه هنگام کار در نمای Wireframe نشان داده نمی شود و هنگام کار در نمای Draft نیز به صورت دندانه دندانه و ناهموار به نمایش در خواهد آمد.

کار با پس زمینه در کورل دراو


منبع:
http://kimiadesign.blogfa.com/post/52/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%DA%A9%D9%88%D8%B1%D9%84-%D8%AF%D8%B1%D8%A7%D9%88-%D8%AA%D9%86%D8%B8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%B5%D9%81%D8%AD%D9%87نوع مطلب : آموزش کورل دراو، 
برچسب ها : آموزش، کورل دراو، آموزش کورل دراو، تنظیمات صفحه، لیبل، پس زمینه، 
   
دریافت کد جملات تصادفی

دریافت کد جملات تصادفی