تبلیغات
آموزش نرم افزارهای طراحی - سایه پردازی در فتوشاپ
 
آموزش نرم افزارهای طراحی
آموزش فتوشاپ - آموزش کورل دراو - آموزش فلش - آموزش ایلوستریتور - آموزش ایندیزاین
درباره وبلاگ


این وبلاگ برای آموزش نرم افزارهای طراحی به دوستای عزیزم ایجاد شده. برای آموزش پیشرفته تر کلاس خصوصی هم داریم. امیدوارم این وبلاگ برای دوستای خوبم که دنبال یادگیری هستن مفید باشه.

مدیر وبلاگ : غزل
نویسندگان
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
جمعه 17 آذر 1391 :: نویسنده : غزل
A) سایه تماسی

من به آن سایه "سایه تماسی" می گویم زیرا اسم واقعی آن را نمی دانم. این یک نوع سایه بسیار مهم است زیرا به طور واقعی به شما می گوید که آیا موضوع بر روی زمین قرار گرفته است یا تنها به زمین نزدیک است. در تصویر زیر از یک نمونه واقعی، شما می توانید این نمونه از سایه را به وضوح ببینید.

سایه تماسی در فتوشاپ
(سایه در تماس با سطح زمین)
تکرار این نوع سایه در فتوشاپ کار سختی نیست اما به کمی تمرین نیاز دارد. برای نمونه من این تصویر را برای یکی دیگر از آموزش هایم استفاده کردم. من مدل را ار پس زمینه اصلی خارج کرده و بر روی یک پس زمینه جدید قرار دادم تا دستکاری بر روی آن را شروع کنم. همانطور که می بینید کمی غر طبیعی به نظر می رسد، واضح است که سایه ها از بین رفته و به مدل حالتی شناور در هوا داده است.

سایه تماسی

روشی که من سایه ها را ایجاد کرده ام را می توانید در تصویر زیر ببینید: من یک براش متوسط برداشتم ( به اندازه کار دستکاری شما بستگی دارد) Hardness براش را حدود 30% و opacity براش را حدود 25% تنظیم کردم. سپس، شروع به کشیدن بر روی لبه های کرده که با زمین در تماس است. من بر روی لبه ها از داخل به بیرون کشیدم. برای جزئیات بیشتر به تصویر زیر نگاه کنید.

ایجاد سایه در فتوشاپ
(براش  -  بخش اصلی براش "بدنه" در داخل موضوع قرار گرفته  -  چندین بار بر روی لبه ها بکشید تا سایه ایجاد شود  -  با کشیدن بر روی لبه ها سایه را ایجاد کنید)

این تصویر قبل و بعد از سایه تماسی است، من اسم تکنیکی آن را نمی دانم.

ایجاد سایه تماسی در  فتوشاپ

B) سایه نرم

این نوع از سایه ها مهم تر از سایه تماسی است زیرا بیشتر آشکار بوده و اگر آن را درست ایجاد کنید، ممکن است که حتی به "سایه های تماسی" که در بالا توضیح دادم نیازی نداشته باشید.
در اینجا شما به آزادی بیشتری دارید نیازی نیست که زیاد از حد دقیق باشید. تنها یک براش نرم برداشته، strength را به 20-45% تنظیم کرده و به دور موضوع بکشید. به یاد داشته باشید که هر چه از موضوع دور می شوید، سایه باید بیشتر مات شود زیرا محو می شود.
به تصویر زیر نگاهی بیاندازید. من سایه ها را با استفاده از یک براش نرم بزرگ با opacity پایین (حدود 20%) کشیدم. همانطور که می بینید، شما نمی توانید شیپ دختر را در سایه تشخیص دهید زیرا خیلی بلوری شده است اما قطعاً واقع گرایی بیشتری به صحنه اضافه کرده است. همچنین متوجه می شوید که هر چه از بدن دور تر می شوید تراکم سایه ها کمتر می شود. تمام آن ها با موس ایجاد شده است نه با تبلت.


سایه نرم در فتوشاپ
(ترکیب سایه تماسی با سایه نرم  -  سایه نرم)
ادامه دارد ...

منبع:
http://kimiadesign.blogfa.com/post/71/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%81%D8%AA%D9%88%D8%B4%D8%A7%D9%BE-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D9%87-%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B2%DB%8C
نوع مطلب : آموزش فتوشاپ، 
برچسب ها : آموزش فتوشاپ، فتوشاپ، در فتوشاپ، سایه پردازی در فتوشاپ، سایه تماسی، سایه نرم، ایجاد سایه در فتوشاپ، 
   
دریافت کد جملات تصادفی

دریافت کد جملات تصادفی