تبلیغات
آموزش نرم افزارهای طراحی - نورپردازی سطوح در فتوشاپ
 
آموزش نرم افزارهای طراحی
آموزش فتوشاپ - آموزش کورل دراو - آموزش فلش - آموزش ایلوستریتور - آموزش ایندیزاین
درباره وبلاگ


این وبلاگ برای آموزش نرم افزارهای طراحی به دوستای عزیزم ایجاد شده. برای آموزش پیشرفته تر کلاس خصوصی هم داریم. امیدوارم این وبلاگ برای دوستای خوبم که دنبال یادگیری هستن مفید باشه.

مدیر وبلاگ : غزل
نویسندگان
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
چهارشنبه 22 آذر 1391 :: نویسنده : غزل
E) نورهای سطح

یک راه دیگر برای ایجاد یک نوع نور متفاوت استفاده از layer style هاست. این تکنیک می تواند زمانی استفاده شود که نور از یک سمت موضوع یا از پشت آن می آید.

این تکنیک شامل اضافه کردن Inner Shadow و استفاده کردن از یک Blend Mode با کار خوب است. استفاده از یک Blend Mode یکسان همیشه جواب نمی دهد، شما باید آن ها را امتحان کنید. هدف ایجاد دوباره نور بر روی لبه های موضوع است.

ایجاد نور در فتوشاپ

رنگ نور به این بستگی دارد که آیا شما بر روی نور روز کار می کنید یا صحنه ای در شب. اگر از blend mode های Dodge یا Vivid Light استفاده می کنید، باید از رنگ های تیره استفاده کرده زیرا این blend mode ها آن ها را روشن می کند. این یک روش آزمایش و خطا است تا زمانی که شما رنگی با مقدار روشنایی درست پیدا کنید که با یک blend mode مشخص به خوبی کار کند. همچنین، لازم نیست که افکت حتماً خیلی قوی باشد. حتی یک افکت نرم نیز ظاهر شئ شما را تغییر می دهد.

من یک تنظیم سریع برای روشن کردن چیزی که توضیح دادم ایجاد کردم. این یک تنظیم خشن است اما خوب می شود. به تصویر زیر نگاه کنید. من یک Inner Shadow با تنظیماتی که در بالا می بینید اعمال کردم.

ایجاد نور در تصویر در فتوشاپ
درست کردن نور در تصویر با فتوشاپ

در اینجا یک نمونه دیگر از یک دستکاری را می بینید.

افکت نوری در فتوشاپ
این تکنیک جریان خودش را دارد. زمانی که از تنظیمات inner shadow استفاده می کنید، این افکت نوری بر روی بخش هایی که نمی خواهید ایجاد می شود.

من اغلب تنظیمات Distance و زاویه را تغییر می دهم تا با جهت منبع نوری هماهنگ شود اما ممکن است که باز هم از نتیجه راضی نباشید. تنظیمات Size را تغییر داده تا به افکت نرم تری دست یابید اما اغلب تنها یک "خط روشنایی" باریک برای ایجاد یک ظاهر خوب کافی است. برای جزئیات بیشتر به تصویر زیر نگاه کنید. من افکت ها را در حداکثر حالت ایجاد کردم تا شما آن را بهتر ببینید.

تنطیم زاویه نور در فتوشاپ
همانطور که در تصویر بالا می بینید افکت های ناخواسته ای به عنوان نتیجه از اعمال Inner Shadow برای ایجاد نور به وجود آمده است. در این نمونه خاص زیاد هم بد به نظر نمی رسد اما فرض کنید که شما این افکت نوری در تصویر بالا به دور آن دایره کشیده شده است را نمی خواهید.

چگونه می خواهید از شر این افکت ها بدون تاثیر بر قسمت هایی که خوب هستند خلاص شوید؟ شما نمی توانید از ابزار eraser استفاده کنید چون این یک layer style است. من وقت زیادی را برای حل این مشکل گذاشتم و در آخر راه آن را پیدا کردم.

راه حل این است که style را (که در این مورد inner shadow است) به یک لایه برای خودش تبدیل کنیم، درست مانند آن که قبلاً درباره سایه ها توضیح دادم عمل کنید. شرط می بندم که بسیاری از افراد از این ویژگی در فتوشاپ استفاده نمی کنند اما این کار بسیار مفید است برای نمونه زمانی که می خواهید از یک افکتی که در حال حاضر از آن استفاده کرده اید استفاده کنید. برای نمونه اگر بخواهید از دو افکت متفاوت drop shadow استفاده کنید.

پس، لایه افکت ها را گسترش داده، بر روی افکتی که می خواهید کلیک راست کرده و Create Layer را انتخاب کنید. انجام این کار به طور خودکار یک لایه clipping mask جدید با تنظیمات opacity و blend mode که شما در layer style تنظیم کرده اید ایجاد می شود. سپس، شما می توانید یک ماسک لایه ایجاد کرده و بخش هایی را که نمی خواهید را ماسک کنید.

ماسک لایه در فتوشاپ
(کلیک راست  -  حالا شما می توانید از یک ماسک لایه برای پنهان کردن افکت هایی که می خواهید استفاده کنید  -  لایه ایجاد شده جدید)

ادامه دارد ...


منبع:
http://kimiadesign.blogfa.com/post/74/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%81%D8%AA%D9%88%D8%B4%D8%A7%D9%BE-%D9%86%D9%88%D8%B1%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%B3%D8%B7%D9%88%D8%AD


نوع مطلب : آموزش فتوشاپ، 
برچسب ها : آموزش فتوشاپ، فتوشاپ، در فتوشاپ، نور، Inner Shadow، افکت، layer style، 
   
دریافت کد جملات تصادفی

دریافت کد جملات تصادفی